forum.e-pilzno.com Strona Główna

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Rejestracja Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepszy internet w Pil?nie
Autor Wiadomość
pmfull 

Piwa: 59/0
Wysłany: 2008-10-02, 18:18   Najlepszy internet w Pil?nie

Witam . Chcialbym prosi? Was o pomoc . Jestem na etapie poszukiwania jakiego? "ludzkiego" l?cza internetowego , dost?pnego na terenie Gminy Pilzno . M?cze sie od jakiegos czasu z "radiówk?" z Multimedii (128 Kb/s - jezeli akurat jest sygna?) . W zwiazku z tym chcia?bym dowiedzie? si? z jakich ??czy Wy kozystacie (oczywi?cie duz? role odgrywa cena i warunki umowy) . Na budynku poczty pojawi? si? niedawno nadajnik Cheeloo - jezeli kto? to ju? ma , prosi?bym o podzielenie sie wra?eniami .
lepiej by? nikim .
Postaw piwo

Pavvel 

Piwa: 4/0
Wysłany: 2008-10-02, 21:40   kabel

kabel to kabel ... Neostrada jednak nadal zapewni tutaj najlepsz? jako??.
Jak tylko jest mo?liwo?? to polecam jako pierwszy wybór ..

Radiowe ??cza te? s? ok.

Podobno w Chello mo?na zerwa? umow? w ka?dym momencie .. ale te? sobie ka?? s?ono p?aci? za sprz?t który zostaje klientowi na w?asno??.
(Chyba ?e w Pil?nie obowi?zuj? inne warunki)
Postaw piwo

pmfull 

Wysłany: 2008-10-03, 19:40   

No taaak ... Mialem kiedys neostrade ... w zasadzie pod wzgledem technicznym bylo O.K . Mialem tylko problem z tym , i? umowa na stacjonarny nie jest spisana na moje nazwisko , a rachunek za neta przychodzil na jednej fakturze - razem z telefonem . Z tego wzgl?du mialem problemy z odpisem od podatku (w jednym roku zdarzylo sie , ?e g?owny "wlasciciel telefonu oficjalnie nie osi?gal zadnych dochodów) i trzeba by?o skabowce darowac te 19% . Tak ze placilem za neostrad? cen? brutto ... no i oczywiscie trzeba do tego doliczy? róznic? miedzy abonamentem standartowym (wymagany przy neostradzie) a socjalnym :(( .
lepiej by? nikim .
Postaw piwo

Macko214 
Ma?ko

Piwa: 47/1
Wysłany: 2008-10-05, 00:02   

Ja te? mam radiówke z Multimedi i bardzo ?a?uje tego wyboru. Chcialem neostrade ale nie ma takiej mo?liwo?ci bo nikt nie ma kabla i gdybym chcia? neostrade musialbym p?acic dodatkowo za przeci?gni?cie kabla do mnie po s?upach za które te? bym musia? p?acic. ?miech na sali.

Aha no i bym by? zapomnia?. Pierwsza lepsza burza czy silniejszy wiater i nie masz neta przez 2 dni. To s? w?asnie uroki radiówki.
Postaw piwo

Bowel 

Piwa: 326/1
Wysłany: 2008-10-06, 15:52   

Generalnie na terenie Pilzna najlepszym internetem jest neostrada. Sam ja posiadam o dobrych kilku lat jednak?e z ostatniego roku u?ytkowania jestem bardzo niezadowolony w porównaniu do wcze?niejszych lat. Ich sta?e wymowki" na terenie pilzna prowadzone sa prace nad rozbudowa ?acza" dobrowadzaly mnie do szalu bo co mnie to obchdozi skoro p?aci?em za internet o szybkosci takiej jakiej niekiedy nie osiagalem nawet przez pol.Teraz przerzucam si? na Netie czas pokaze co jest wart ten internet!
Postaw piwo

pmfull 

Wysłany: 2008-10-08, 19:38   

Bowel napisał/a:
... Ich sta?e wymowki" na terenie pilzna prowadzone sa prace nad rozbudowa ?acza"

Stary ... obawiam si? , ?e po przezuceniu sie na Neti? takie wymówki nadal bedziesz s?ysza? ;(( . Widzisz , z tego co sie orientuj? , na terenie Pilzna Netia ?wiadczy uslugi wy??cznie (niestety) na ??czach TePsy . Jedyny plus to to , ?e mo?esz mie? ni?szy abonament na stacjonarnym . A minus to to , ze Netia nie ma swojego oddzia?u w okolicy (mam na my?li g?ównie D?bice) . Jak masz problem z TePsa - mozna jecha? do D?bicy i "nawtykac" im prosto w oczy :)) , a tak bedziesz musia? wyk?uca? sie z jakims babonem telefonicznie ... wg. mnie mala satysfakcja :)) .
lepiej by? nikim .
Postaw piwo

Zem 

Piwa: 164/2
Wysłany: 2008-10-08, 20:24   

NEOSTRADA TO GÓWNO TAKA JEST PRAWDA I NIE MA O CZYM ROZMAWIA? ZA TAKI INTERNET POBIERAJ? TAK KOSMICZN? KAS? .
Postaw piwo

pmfull 

Wysłany: 2008-10-08, 20:57   

Oj stary (Zem) nie wiem dlaczego ... ale odnosz? wrazenie , ?e baaaardzo ci zale?y na tej koszulce :-P
lepiej by? nikim .
Postaw piwo

Draxus 

Piwa: 201/1
Wysłany: 2008-10-08, 22:26   

To, ze Telekomunikacja Polska to firma, ktora ma za nic ludzi (czyli swoich klinetow) i niejeden z nas mial z nimi przeprawy oraz kupe nerwow to jest fakt.
Nie zmienia to jednak innych faktow - aktualnie to chyba najlepszy internet na takich terenach jak Pilzno, gdzie nie wchodzi zbyt wiele firm, a jak wchodza to sa to zeczy ala nasza "radiowka" - jaka to kazdy wie chyba. I pisanie odrazu, ze to gowno duzymi literami to jednak jest lekka przesada. Jesli porownac jakosc tego co jest oprucz neostrady dostepne, niestety mozna odkryc, ze to wciaz jedna z najlepszych opcji u nas.
Zem chcesz byc buntownikiem prosze bardzo - neostrada to gowno dla Ciebie, uzywaj radiowki na przyklad - uzywasz? Jesli tak i jestes zadowolony, to ochlon. Jesli nie i denerwuje Cie neo - to sobie zaloz interet radiowy w pilznie i sie dowiesz czegos na temat znaczenia slowa "gowno".

Bowel 

Wysłany: 2008-10-09, 10:56   

Z tego co wiem to dobry internet posiada jeszcze Orange i w dobrej cenie tylko u nich czeka sie 3 tyg na podlaczenie :)
Postaw piwo

Kerra 

Piwa: 68/11
Wysłany: 2008-10-09, 11:49   

pmfull napisał/a:
... Widzisz , z tego co sie orientuj? , na terenie Pilzna Netia ?wiadczy uslugi wy??cznie (niestety) na ??czach TePsy . Jedyny plus to to , ?e mo?esz mie? ni?szy abonament na stacjonarnym . A minus to to , ze Netia nie ma swojego oddzia?u w okolicy (mam na my?li g?ównie D?bice)

Z kolei mi si? obi?o o uszy, ?e owszem, Netia chodzi tylko na ??czach tp sa, ale to dzia?a w ten sposób, ?e dzwonisz najpierw do netii, podajesz im nr swojego tel stacjonarnego i oni sprawdzaj?, czy akurat u Ciebie da si? pod??czy? Neti?. Je?li tak, to w tym momencie jeste? równocze?nie klientem tp sa (tel stac.) i netii (internet). Znajoma chcia?a w pil?nie sobie za?o?y? neti? to wiem to z jej relacji. Ale r?ki nie dam sobie uci??. Ale faktem jest, ?e netia jest ta?sza od neostrady.

Bowel napisał/a:
Z tego co wiem to dobry internet posiada jeszcze Orange i w dobrej cenie tylko u nich czeka sie 3 tyg na podlaczenie :)

Ale mówisz o bezprzewodowym orange? Plusem jest to, ?e w Pil?nie jest niez?y zasi?g orange, i z szybko?ci? neta nie powinno by? problemu. Za to, trzeba podpisa? umow? na 2 lata, no i cena waha si? mniej w okolicach 60 z?, a lepsza szybko?? ok 120 z?

/staramy sie nie pisa? 2 postów pod sob?, mo?na odpowiedzie? 2 osobom w jednym - nic nie przeszkadza. Poprawi?em b??d - pierwsza wypowied? by?a fulla nie Bowella///moderator///
Ostatnio zmieniony przez Mawgan 2008-10-09, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo

Bowel 

Wysłany: 2008-10-09, 11:59   

Wlasnie nie chodzi mi o bezprzewodowy tylko o stale lacze kablem kolega ma a wczesniej mial neostrade i mowi ze 512 orange chodzi mu lepiej niz 1 mb chodzilo neo:)
Postaw piwo

Mawgan 

Piwa: 899/31
Wysłany: 2008-10-09, 13:16   

A ja powiem, ?e ?rednia prawda. Mo?e ma fuksa. Kumpel z miasta te? mia? Orange i wola? zap?aci? kar? za zerwanie umowy ni? mie? Orange dalej.

Najlepszym mobilnym internetem jest iPlus jak ju? si? chce bra? z tych "komórkowych" i powie Ci tak wi?kszo?? ludzi którzy siedz? g??biej w temacie. W razie w wspó?pracuj? z sieci? Plus gdyby? co? potrzebowa?.

Szczerze to sam nie wiem na czym stoj? i my?la?em nad tak? opcj? - wiadomo ?ci?ga? nie b?dziesz nie wiadomo czego i nie wiadomo ile.

pmfull 

Wysłany: 2009-06-12, 18:08   

Jednak zdecydowalem sie na CHEELOO . D?ugo sie zastanawialem no bo 500 pln to nie jest wydatek maly . Ale gdy na allegro znalazlem antene - box (z wbudowanym routerem) w cenie 490 pln (najtansza oferta jak? znalazlem) , to jorgna?em sie ?e jednak Pan Pasieka na sprz?cie nie zdziera :). Poza tym sprawa wyglada nast?puj?co : umowa bezterminowa , w razie rezygnacji w ciagu 6 mcy - zwracaja ca?y koszt sprzetu , abonament 50 pln/mc , przy rezygnacji po okresie 6 mcy zwracaj? 50% ceny sprz?tu (lub sprzet sobie zostawiasz) . A teraz najwa?niejsze PREDKOSC W CIAGU DNIA 5 Mb/s (mam cheeloo ponad miesiac i nigdy nie spadlo ponizej 4,8 Mb/s) . W godzinach 22:00 do 07:00 rano predko?? dochodzi do 24 Mb/s . Najwy?sza szybko?? jak? udalo mi sie zarejestrowac to 13.03 Mb/s DL , 4,39 Mb/s UP (o godzinie 06:25 rano) nie wiem jak jest np. o 01:00 w nocy bo ?pi? :lol: ale naprawde nie zdziwi?o by mnie gdyby faktycznie dochodzi?o do 20 Mb/s . Ogolnie w ciagu tego miesi?ca uzytkowania ani razu nie zdarza?y sie niespodzianki typu siekanie , brak neta w czasie burzy - jest bardzo stabilny i nie ma blokowanych portow . Jeszcze jedna zaleta to to ze moj nadajnik znajduje sie na poczcie i sil? rzeczy nie da si? go przecia?yc - poprostu , ze wzgl?du na jego lokalizacje , nie mo?na zrobi? zbyt wielu podl?cze? :-P . Tak wi?c wreszcie mam fajnego neta . Szybko uda?o mi sie prze?kna? t? go?k? pigulke , która napewno by?o wydanie sporej kasy na instalacj? tego neta ;-)
Postaw piwo

Grigor 

Piwa: 88/1
Wysłany: 2011-07-27, 16:17   

a ja jestem ciekawy jak d?ugo Pilzne?ska centrala b?dzie reagowa?a na ka?d? burz? awari?. To co zrobi?a netia/tp w tamtym tygodniu to ?miech na sali.
Do tego jeszcze wyst?pi?em do netii o regulaminowe odszkodowania ze te dni to mi odpisali ?e nie zg?osi?em awarii wi?c nie mam prawa do roszcze?.
Postaw piwo

Odpowiedz do tematu