forum.e-pilzno.com Strona Główna

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Rejestracja Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Omowienie projekcji filmu Metropolis
Autor Wiadomość
Draxus 

Piwa: 201/1
Wysłany: 2009-04-28, 22:28   Omowienie projekcji filmu Metropolis

Heyka ludzie.
Tak zakonczylismy seans, wymienilismy sie bardzo pobierznymi kometarzami i wszyscy sie zmyli, a mnie ciekawy komu film sie podoba?, kogo zmeczy?, komu by? oboj?tny.

Zadaje takie pytanie poniewaz niechcialbym sytacji takiej, w ktorej slysze ze bylo ok, a w duchy ktos mysli - ledwo to przezylem, nigdy wi?cej.
Przytgoowujac cos staram sie zaintetresowac i pokazac cos innego, cos co nalezy do chistorii w tym wypadku, ale szczerze mowiac obawia?em sie i obawiam o to, czy wy tego wogule chcecie?
Pamietajcie, ze jestem otwarty na propozycje i uwagi jezeli sa oczywiscie kostuktywne.
Jezeli sie ten zabytek filmowy podoba? i zainteresowa? - moze jeszcze do jakiego? innego zabytku siegniemy za jakis czas i cos znowu takiego przygotuj?. Ale jesli nie, jesli kino nieme lub chociazby czarnobia?e was m?czy, to tez nie bojcie sie powiedziec, zeby nie bylo tak ze ja to robie tylko dla siebie, bo reszta to zlewa.
To tak tylke apropo moich przemyslen ktore pojawi?y si? przy okazji przygotoanego dzis przzemnie sansu.

Co do mojej opinii, bo film tez widzilem po raz pierwszy, mimo ze wielerazy o nim slysza?em wczesniej:
Film mi sie podoba?. Poczatek wywo?al pewne obawy swoj? md?osci? w niektorych scenach, ale im dalej, tym wiecej dramtyzmu nabiera i koncowka by?a juz naprawde trzymajaca w napieciu, choc nieco przewidywalna.
Na mnie zrobilo wraznie ujecie pewnego budynku, ktory ewidetnie stanowi? inspiracj? przy prokejtowaniu miasta w filmie Blade Runner (ktoremu poswiece czas za ktoryms razem), poza tym wideofon - w tych czasach - to tez mnie zaskoczy?o. Swietny tez projekt robota Marii, szkoda ze trak ma?o ujec z jego obrazem jeszcze przed ucz?owieceniem. A w fazie spalenia, odrazu przychodzi na mysl film Terminator i znowy czlowiek sobie mysli - jak dawno juz takie cos ktos zrelizowa?..
Swietne wykozystanie t?umów, no i by? Moloch! :) To tez mnie zaskoczy?o, a nie da sie ukry?, to by? Moloch najprawdziwszy z prawdziwych. :)
Szkoda, ze sporo waznych scen, takze wlasnie scen akcji, nie by?o (zaginione sceny). Ogulnie balem sie, ze bedzie gorzej, a ogladalo mi sie przyjemnie (nie liczac pozycji w jakiej siedzilem ;p ).

Na koniec zallaczam kilka plakatow z filmu, chcialbym ktorys z nich miec na scianie... Dodaje je w formie linkow, zeby nie napycha? wielosciowo posta:
http://www.firstshowing.n...s-dvd-cover.jpg
http://home.blarg.net/~dr...ropolis_Rep.jpg
http://boxoffice.com/blog...is%20poster.jpg

Mawgan 

Piwa: 899/31
Wysłany: 2009-04-29, 00:09   

Nie rozumiem sk?d te w?tpliwo?ci i obawy?

Aha jecha?e? z Magd? która si? kimn??a na filmie ok.
Ale reszta nie spa?a ani te? rano nie musia?a do pracy wstawa?.

Film mi si? podoba?, fajny do ogl?dni?cia na luzie, bo jak by?my zadki ?cisn?li i próbowali si? wczu? bez sensu w klimat którego nie by?o za wiele tak na prawd? to by?my posn?li na pewno. (Na pewno pe?nej wersji by nikt nie przeszed? o tej godzinie :D)

Film dawa? dobre pole do narracji w?asnej jak i zabawnych scen starego oldshoolowego stylu filmów mimicznych.

A? si? nie chce wierzy? to film sprzed wojny, jeden z pierwszych filmów jakie powsta?y publicznych rozpowszechnianych na wi?ksz? skal?, a tak wyra?nie zarysowane nowatorskie pomys?y które dzisiaj mo?emy ogl?da? w co drugim filmie S-F.
Teraz ju? wiem ?e to nie Star Treak wymy?li? Videofoni?.

Hunya 
Justyna

Piwa: 184/5
Wysłany: 2009-04-29, 13:51   

Cytat:
Ale reszta nie spa?a ani te? rano nie musia?a do pracy wstawa?.

Oj, nie i tu si? mylisz ;p punkt 7:30 i ja ju? na nó?kach by?am ;p co prawda ledwo, ledwo ale jednak. Tylko, ?e ja do szko?y laz?am.
Film jak na tyle lat co ma by? fajny, dubbing jednak przy taki filmach musi by? ^^ Ogólnie jeden minus to to, ?e koszmar mia?am w nocy przez ten film!
Postaw piwo

Draxus 

Piwa: 201/1
Wysłany: 2009-04-29, 14:14   

A co Ci sie sni?o.. Moloch? :>

Hunya 
Justyna

Piwa: 184/5
Wysłany: 2009-04-29, 14:19   

Nie na szcz??cie nie by?o molocha :P ogólnikowo to mniej wi?cej znalaz?am si? w t?umie w upiornym "tekturkowatym" mie?cie goniona przez robota zmieniaj?cego wygl?d.
Postaw piwo

Odpowiedz do tematu