forum.e-pilzno.com Strona Główna

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Rejestracja Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowo?ci w ?wiecie RTS
Autor Wiadomość
Mawgan 

Piwa: 899/31
Wysłany: 2008-09-23, 13:00   Nowo?ci w ?wiecie RTS

Odk?d ?wiat zala?a mania MMORPG troch? wydaje mi si? ucich? temat RTSów, a tym bardziej tych multiplayerowych.
Pytanie moje jest zwrócone do ludzi co siedz? w nowinkach.
Wyszed? ostatnimi czasy jakis RTS wart polecenia, który nie umar? ?mierci? naturaln?, a zrzesza fanów?

Je?li mo?ecie wraz z tytu?em zamie?cie w?asn? krótk? recenzje gry.
Postaw piwo

brendan 
Lord Vip

Piwa: 10/0
Wysłany: 2008-09-27, 11:58   

http://rtsarea.gram.pl - znalazlem tak? stron?.

Draxus 

Piwa: 201/1
Wysłany: 2008-09-27, 12:02   

Ja jakis czas temu widzilem dobrze zapowiadjacy sie Planeshift. RTS mial byc scisle pod rozgrywki sieciowe i nawet kampania tam byla chyba zrobiona jako multiplayer. Ciekawy system zdobywnia artefaktow i nagrod - takie polacznie RTSa z elementami RPG - powiedzmy jak w Warcrafcie.
Swat to magia i technologia, chyba 3 strony konfliktu. Nie pamietam, bo Planeshift to dziwna gra - miala byc mega, a potem do tego stopnia ucicho o niej, ze nawet niewiem czy u nas wyszla w koncu. Nie slysze tez by ktos w to gral, a z paru recenzji jakie widzilem na sieci wynika ze ludzie brali udzial w otwartych beta testach i nazekali na sporo rzeczy. Wiec czy warto - niewiem - ale gra wydaje sie byc ciekawa pod kontem rozgrywek sieciowych.

Rewelacyjny jest World In Conflict. Przedstawia on alternatywna wersje chistorii, gdzie Zwiazek Radziecki rozpoczyna inwazje na USA. O ile nie przepadam za grami osadzonych w terazniejszosci czy bliskich okolicach (2 wojna etc), to tutaj scenariusz kampanni mnie powalil na kolana. Jest cholernie, cholernie emocjonujaca - caly czas sie czuje ta desperacka walke i ciagle cos sie dzieje, a do tego ciekawie opowiedziane sa losy kilku postaci bioracych udzial w tych wydarzeniach. To jeden z lepszych RTSow w jakie gralem w ostnich latach.
Niemam natomiast pojecia jak wyglada multi, bo jakos sie za niego nie zlapalem, bedac sytym po kampanii.

Swietny jest tez Command & Conquer 3 oraz dodatek do niego (wypas) Kane,s Wrath. Dodatek o tyle czadowy, ze opowiada zarowno o tym co sie dzialo przed 3 czescia, co sie dzialo w czasie wydarzen z 3 czesci ale w innych miejscach, jak i krotko o tym co sie stalo pozniej.
Jak zwykle rewelacyjne przerywniki filmowe. No i Kane we wlasnej osobie.. Poza tym dobry silnik graficzny, bardzo wydajny przy jednoczesej bardzo dobrej grafice. Mimo to to kolejna pozycja ktorek jakos multi mnie nie ciagnie. Lubie czasem pograc w RTSy z dobra fabu?? i potem odstawic, a niekoniecznie grac w nie po sieci.

Faktycznie niewiele wyszlo ostanio chyba ponad to co wymienilem. Ja czekam na StarCraft 2 - chyba pojawi sie w okolicach gwiazdki w tym roku. Ten RTS powinien wystarczyc nam na kolejne 10 lat (jak jedynka :-P )

Ja planuje jeszcze kupienie sobie Antologii (podstawka plus dwa dodatki zdaje sie) Dawn Of War (Warhammer 40K) bo wyszla w niezlej cenie, a jest to gra bardzo fajna do rozgrywek sieciowych, zwlaszcza w wiecej niz 2 graczy. Mam plan pograc o ile znajda sie inne osoby chetne do grania.

GoGI 
GoGi

Piwa: 1/0
Wysłany: 2008-10-05, 20:38   

Jak dla mnie najlepszym RTS-em jest StarCraft....
Ci którzy obracaj? sie w tym temacie wiedz? ?e du?ymi krokami nadchodzi premiera StarCraft 2 , który b?dzie spewno?ci? hitem zreszt? jak ka?da gra Blizzarda...

http://www.starcraft2.net.pl/ <------ macie tu link zobaczycie nowe jednostki itp... my?le ?e to mi?a chwilowa lektura dla maniaków SC :D
Postaw piwo

Odpowiedz do tematu