forum.e-pilzno.com Strona Główna

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Rejestracja Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warto zobaczy?
Autor Wiadomość
Rudolf 

Piwa: 1/0
Wysłany: 2008-10-14, 00:57   Warto zobaczy?

Je?li kto? z Was lubi czasem wpa?? na dobra sztuk? i troszk? si? odchami?, a powinni wszyscy :mrgreen: (czasem). to wydaje mi si? by? dobrym miejscem na polecenie jakiego? spektaklu.

wiec zaczn?.

MAYDAY, genialna komedia. mo?e kto? z Was by? lub s?ysza?. ponad 200 razy na deskach teatru.

Je?li macie co? godnego polecenia, nie wstyd?cie si?. wyj?cie do teatru to ?aden obciach. :lol:

brendan 
Lord Vip

Piwa: 10/0
Wysłany: 2008-10-15, 21:10   

Rent - musical.

Pi?kny musical, wystawiany w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (nie wiem czy gdzie indziej te?). Kontrowersyjny, ale i sk?aniaj?cy do refleksji. Naprawd? polecam.

iamhere 

Piwa: 31/0
Wysłany: 2008-10-15, 21:32   

Z czystym sumieniem mog? poleci? sztuk? pt. "Mój boski rozwód" gran? w teatrze im. Siemaszkowej w Rzeszowie. Niesamowicie ciekawa analiza emocji kobiety w wieku ?rednim prze?ywaj?cej tytu?owy rozwód. Sztuka grana w ca?o?ci przez jedn? aktork? w bardzo plastyczny sposób, niemal?e "do ko?ci" a jednak bez popadania w przesad? która mog?a by przerysowa? temat i nada? wszystkiemu ten gorszy rodzaj komizmu. Bo komizm to w tej sztuce wyst?puje ale taki co si? w u?amku sekundy zmienia w gorzk? prawd? o ?yciu, przemijaniu, potrzebie kochania i bycia kochanym/kochan?. To wszystko serwowane w niemal konwulsyjny sposób przez bohaterk? sprawia ?e czujemy sie troch? jak ?wiadkowie wiwisekcji jej prywatnego ?ycia, intymno?ci i seksualno?ci. Dla wielbicieli s?odko-gorzkich specyja?ów.
Postaw piwo

Kathleen 

Piwa: 8/0
Wysłany: 2008-11-07, 14:31   

ja bylam ostatnio na Zbrodni i Karze w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego w re? nowego dyrektora Edward ?entara, ktory wcielil sie w role Porfirego. Prawde powiedziawsz to spodziewalam sie czegos lepszego, myslalam,ze bedzie poruszone wiecej watkow, no i rola Soni zagrana przez Agnieszek Filkosz, dla mnie ta kobieta kompletnie nie nadawala sie do tej roli, jej wyglad (farbowane blond krotkie wlosy?,nie wiem moze mialam inne wyobrazenie, ale to przeceiz byl wiek XIX Rosja!), gra aktorska, w kazdym badz razie nie skreslam calego spektaklu, podobala mi sie muzyka, gra swiatel, scenografia, rola Porfirego i dodany motyw, kotrego nie bylo w ksiazce:) Teraz przedladam co sie dzieje na rzeszowskich deskach, byc moze sie na cos wybiore w niedlugim czasie.. :)
pzdr
Postaw piwo

Szewcu 
Szewcu

Piwa: 202/1
Wysłany: 2008-12-07, 23:38   

je?li chodzi o mnie to by?em ostatnio w tym samym teatrze co Kate w Tarnowie na 'Kartotece' - teatralna inscenizacja powie?ci T.Ró?ewicza. Przyznam sie szczerze ?e do teatru nie chodz? i teatru nie lubi? ...a ta sztuka mnie tylko utwierdzi?a w moim przekonaniu ?e teart nie jest dla mnie;] Oczekiwa?em czego? znacznie lepszego. Sztuka mo?e i ma g??bsze przes?anie, ale jest strasznie trudna do odbioru ( nie chodiz tylko o mnie, po spektaklu rozmawia?em z wieloma osobami które tam by?y i podziela?y moje zdanie) . Nie wiem jaka jest ksi??ka, ale sztuka zamotana, poprzecinana bezsensownymi wstawkami. Jedyne co mi sie podoba?o to gra aktorów .
No to tyle je?li chodzi o mnie w tym dziale;) nie spodziewajcie sie wi?cej moich postów w tym temacie , bo raczej niepr?dko odwiedze kolejny raz ten budynek :P
Postaw piwo

Odpowiedz do tematu