forum.e-pilzno.com Strona Główna

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Rejestracja Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Mawgan
2008-10-06, 11:55
Nowa Metallica vs Dethklok
Autor Wiadomość
Draxus 

Piwa: 201/1
Wysłany: 2008-09-26, 12:15   Nowa Metallica vs Dethklok

Metallica to zespol, ktorego nie trzeba chyba nikomu przedstawiac. Jeden z gigantow muzyki, znany nawet tym, ktorzy ciezkiego gitarowego grania nie uznaja..
Wiadomo, ze mozna miec o nich rozne zdanie. Ja kiedys sluchalem namietnie i od nich zaczynalem, ale Metallica byla zespolem, ktory stosunkowo szybko mi sie znudzil. Mimo to nie nazekalem na plyty typu Reloaded, czy nawet na nagrywnie z symfoni?. Jednka plyta St. Anger byla juz czyms, czego zaakcetowac nie umialem - brak solowek i dosc jednostajne, plytkie ?omotanie. Po prostu slabizna.
Teraz Metallica po dojsciu do ladu ze sprawami personalnymi w zespole wydala wkoncu nowy album "Death Magnetic".
Czy jest dobry? Tak - jest nawet bardzo dobry, a miejscami ma momenty genialne. Metallica wrocila do grania z wykopem, ale pelnym dobrych solowek i bardzo szybkich gitarowych przycinanek, jak za czasow swojej swietno?ci (nawiasem mowiac kiedys zazekali sie, ze nie wroca do takiego grania).
Plyta niby naprawde swietna, a jednak czegos w niej mi brakuje - jakiejs... duszy. Moze to tylko subiektywne odczucie, ale panowie z M. chyba wykozystli wszystkie swoje najlepsze triki i zagrywki na tym albumie - jednak zrobili robote rzemie?lnicza, techniczn? w ktorej mimo szybkich temp i swietnych momentow, nie czuje sie spontanicznego, entuzjastycznego ducha tego zespolu znanego z przed lat i pierwszych albumow.
Ale ale, dlaczego dalem taki tytul tego mojego wywodu. :]

Dethklok to zespol prawdopodobnie nieznany nikomu z Was. Ba, to zespol ktory realnie nie istnieje!
Zostal on wymyslony na potrzeby animowanego serialu dla doroslych poswieconego przygodom pewnej metalowej kapeli.
Seril jest pelen czarnego humoru, ktory powinien rozbawic kazdego ktor z jednej strony slucha ciezkiej muzyki (przynajmniej czasami), a zarazem potrafi sie smiac z tego.
Serial nazywa sie Metalocalypse - goroco go polecam.

I wlasnie dochodze do sedna mojego wywodu - gigant Metallica wydal nowy album, bardzo dobry album. A jednak przegrywa on w konfrontacji ze plyta zespolu ktory nawet nie istnieje. Panowie z M powinni sie spalic ze wstydu.

Plyta Dethklok to oczywi?cie nic innego jak muzyka z serialu (nagrywna specjalnie na potrzeby serialu). Trzeba ja tez traktowac z przymrozeniem oka, bo teksty sa nabijaniem sie z roznych metalowych styli i poz, a takze sa scisle powiazane z satyrycznymi scenami z samego serialu. Tak wiec sluchanie polecam dopiero po ogladniu serialu, wtedy zupelnie inaczej patrzy sie na te plyte.
Album mimo ze ciezki, ma jednak w sobie cos z przyjemnego, spontanicznego ducha, czego brakuje u dzisiejszej Metaliki.

Takie to dziwne czasy - to co moglibysmy sie spodziewac ze powinno byc najbardziej zajebiste - wcale nie jest takie zajebiste najlepsze. A muzyka stworzona do komediowego serialu animowanego okazuje sie lepsza od plyty najbardziej znanego zespolu metalowego na swiecie.

Bowel 

Piwa: 326/1
Wysłany: 2008-09-27, 18:16   

Najnowsza plyta Death Magnetic Metallici jest wg mnie zar?bista. Po wsluchaniu sie w kawalki mozna dos?yszec sie jakis czesci myzuki ze starych utworow. Gdy sluchalem tej plyty pierwszy raz nie bylem do konca przekonany ale za kazdym razem gdy ich muzyka leciala z moich glosnikow coraz bardzij mi sie podobalo i podobalo i podobalo :)
Ostatnio zmieniony przez Mawgan 2008-09-27, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo

Zem 

Piwa: 164/2
Wysłany: 2008-10-08, 19:26   

S?yszysz ?e to stare bo jeszcze przed wydaniem mówili o tym ?e b?dzie nawi?zywa? do wcze?niejszej starej Metallici.
Postaw piwo

Bowel 

Piwa: 326/1
Wysłany: 2008-10-09, 09:17   

tak jak kiedys z Draxusem rozmawialismy i stwierdzilismy ze na ich nowej plycie znalazly sie najlepsze partie muzyki ich starych kawalkow ulepszone upiekszone i to jest przycdzyna taka ze gdy sie wsluchamy mozna uslyszec stare riffy. A trudno Zem zeby ich nowa plyta nie nawiazywala do starych.
Polecam Tobie jak i kazdemu przesluchanie sobie plyty
Postaw piwo

Mawgan 

Piwa: 899/31
Wysłany: 2008-10-09, 12:07   

Proponuj? zamkn?? temat je?li maj? si? pojawia? wypowiedzi kolejne informuj?ce, ?e graj? w starym stylu - TO JU? WIEMY.

A wypowied?: "A trudno Zem zeby ich nowa plyta nie nawiazywala do starych." tr?ci pod napisanie paragrafu w regulaminie o logice wypowiedzi.

Odpowiedz do tematu