forum.e-pilzno.com Strona Główna

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Rejestracja Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gitara plus piec - sprz?t na pocz?tek, co polecacie?
Autor Wiadomość
Draxus 

Piwa: 201/1
Wysłany: 2008-10-07, 18:03   

No ok, co nie znaczy ze podrobka, to odrazu zle chyba? Dla mnie to troche jak z markowymi cuchami - za nadruk marki buli sie nieraz w cholere wiecej, a duzo taniej mozna kupic cichy rownie fajne, solidne itd. a sa to podrobki.
Osobiscie mnie nie interesuje ze jakas firma jest mega zajebista znana marka i placi sie fure kasy za to ze ma sie te marke. Wazne czy cos jest solidne czy nie. Podrobka tez moze byc solidna, co nie znaczy ze w tym wypadku tak jest.

Bowel 

Piwa: 326/1
Wysłany: 2008-10-07, 18:16   

Ok spoko :) alenie kupuj tego pieca :)

Zdaj sie na nas
Postaw piwo

pmfull 

Piwa: 59/0
Wysłany: 2008-10-07, 19:43   

Pozwolcie , ze dolacze sie do dyskusji . Widze Draxus , ?e napali?e? sie na kupno sprzetu grajacego . Przeczyta?em wszystkie posty - Twoje i Bowela oraz Zema . Jako ktos , kto moze mie? niejakie poj?cie w tym temacie , w pe?ni zgadzam sie z odpowiedziami kolegi Zema i Bowela . Musisz zda? sobie sprawe z tego , ze nie wszystko w rzeczywisto?ci jest tak jak opisuj? to producenci danego sprz?tu . Faktycznie , z regoly cena mowi sama za siebie . Chociaz nie jest powiedziane , ?e za niska cen? nie mo?na trafi? jakiej? pere?ki . Jesli chcia?bys liczy? sie z moim skromnym zdaniem , to faktycznie co do gitarki poleca? bym Ci kupno tej uzywanej (od jednego z go?ci ... ju? nie pamietam którego ... sorki) . "Dobrze traktowana" - u?ywana gitara moze by? duzo lepsza ni? jakas nowa , niesprawdzona ... Co do pieca , no to niebardzo sie orientuje jak brzmia te ma?e 10 - 20 Wattowe . Najmniejszy jaki mia?em to Huges&Kettner 40W , i bylem z niego bardzo zadowolony . Byl to piec uniwersalny - spoko sprawia? sie w warunkach domowych , przy volumie ustawionym na kilka kresek dawa? zajebi..y przester . Na probach z perkusja tez nie gina? (dopuki gralem rocka bo ju? przy new metalu niestety nie wyrabial) . Nie wiem dlaczego upar?es sie na sprz?t nowy . Napewno gdybys rozejza? sie znalaz?by? za ta sama cene cos uzywanego , w dobrym stanie , a pewnie o duzo lepszych parametrach .
Jezeli b?de wiedzia? cos na ten temat napewno dam ci cynk .
lepiej by? nikim .
Postaw piwo

Draxus 

Wysłany: 2008-10-07, 19:52   

OK dzieki za rade Fulek, napewno wezme ja pod uwage. :)
Z pieca wiec juz gneralnie rezynguje tego, co do gitary to jednak sie zastanawiam mocno. Ta czarna, fajnie wyprofilowna, wyglada wyjebiscie... Fakt, nie jest pewna. Z durgiej strony mam propozycje kupna uzywki, ktorej wyglada mi odpowiada naprawde srednio (nie zeby w gitarze chodzilo mi tylko o wyglad, ale owszem ma on dla mnie znacznie, jedne zeczy mi sie podobaja inne nie), jest niby sprawdzona (choc tego nie wiem napewno, mimo wszystko juz nie raz tak kupujac "sprawdzone od znajomych" kupilem gowno... No nie mowie ze tak ma byc i teraz, po prostu mam zle doswiadcznia i troche mnie one wlasnie pchaja do decyzji o nówce.
Kurde juz mialem tez zdecydowac sie na te nówke ale przez Ciebie Fulek sie jeszcze bede zastanawial. :]
Jestem nieufny po prostu mowiac szczerze, a kazdy zachwala swoje jak chce sprzedac. Najlepiej by bylo jakbys ze mna to wios?o obejzal i wtedy bysmy postanowili. :)

Sorry Bowel za zamiesznie - po postu nie jestem niczego pewny, a nie chce kupic kolejnej gitary ktora mnie wkurzy szybko. ;) Kiedys gdy cos tam probowalem brzd?ka? kupilem 3 gitary z zrz?du, za grosze od "znajomego znajomego" ktore potem okazywaly sie zupelnie nie grywalne. Powiedzilem sobie przeto kiedys ze w przyszlosci piepsze juz uzywki, przynajmniej dopiki sam nie bede wiedzial na tyle, by wiedziec czy nie kupuj? "po znajomosci" kota w worku.
Pomysle jednak nad spraw? i jak mowie najlepiej jak by mi Full pomogl przy tej decyzji, bo akurat znam go na tyle dlugo, ze mu ufam. :)

/prosimy nie przeklina? to jest na prawd? zb?dne///moderator//
Ostatnio zmieniony przez Mawgan 2008-10-07, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo

pmfull 

Wysłany: 2008-10-07, 20:04   

S?uchaj Misiek . Widze , ze robi sie z tego powoli sytuacja "osio?kowi w z?oby dano ..." :)).
Mam pomys?a . Jezeli kolega Bowel ma ta kose i jej teraz nie u?ywa , niech ci ja po prostu po?yczy na jaki? czas . Pobrzdekasz sobie , poprobujesz , mo?e akurat ja "poczujesz" i wtedy ewentualnie zdecydujesz sie na zakup . Co do pieca ... do grania w domu w zupelno?ci wystarczy ci jakas kostka - over drive lub distortion jakiego? DODa lub Ibaneza - podpinasz to do kompa , zakladasz s?uchawki na czerep i ogien ;)) . W razie czego mog? ci po?yczyc mojego Gigitecha RP300a .
lepiej by? nikim .
Postaw piwo

Draxus 

Wysłany: 2008-10-07, 20:08   

No na kompiku to ja kiedys grywalem i programy sa takie ze maja wbudowane przesterownia i spoko. Ale bywaja problemy, juz nie pamietam co sie mi kiedys dzialo ale pamietam ze wkurzalo mnie granie z kompa, glosniki mi charcza?y cos tam jeszcze sie robilo, mialme wraznie ze to kompa jednak przerasta. ;)
Puki co jednak pewnie podlacze do kompa, no bo gdzie. Ino apropo czy kolega Bowel ma do niej kabel jak rozumiem & wsio? :]

pmfull 

Wysłany: 2008-10-07, 20:22   

Jeeeuzu !!! Kabel to jest piccolo problemo :)) . S?uchaj znalaz?em na allegro fajna gitark? ale ... obawiam sie , ?e chyba tyle kaski nie jeste? w stanie przeznaczyc , no nie wiem bo nigdzie nie napisale? ile chcesz wyda? na gitar? . Ale obej?yj sobie http://allegro.pl/item445...floyd_rose.html
Gdy jeszcze kiedys bede czynnie uprwia? ten sport to oprucz mojej ukochanej Yamahy Paciffic`y chcia?bym wla?nie co? takiego miec
lepiej by? nikim .
Postaw piwo

Draxus 

Wysłany: 2008-10-07, 21:11   

Noo calkiem fajna, ale nie tyle to ja przeznaczyc nie mam zamiaru. :) Takie wlasnie ceny jak tu padly mnie interesuja o ile nadaja sie do grania na poczatek. :]
A ty Full nie pitol o "jesli kiedys bede czynie jeszcze uprawial ten sport" tylko graj panie, graj. :)

iamhere 

Piwa: 31/0
Wysłany: 2008-10-07, 21:16   

Draxus napisał/a:
No na kompiku to ja kiedys grywalem i programy sa takie ze maja wbudowane przesterownia i spoko. Ale bywaja problemy, juz nie pamietam co sie mi kiedys dzialo ale pamietam ze wkurzalo mnie granie z kompa, glosniki mi charcza?y cos tam jeszcze sie robilo, mialme wraznie ze to kompa jednak przerasta. ;)

kilka osob odradzalo mi wpinanie wiosla do kompa, glosniki od takowego delikatnego sprz?ciwa maja miekkie zawieszenie i latwo o kontuzje sprzetu, rodzi sie pytanie czy glosniki podpiete do komputra sa dla Ciebie wazniejsze od uciechy muzykowania bez koniecznosci kupowania pieca:)
Postaw piwo

Draxus 

Wysłany: 2008-10-07, 21:30   

No jesli mam spalic sobie glosniki (czy karte dzwiekowa, a w tym wypadku jest ona zintegrowna z plyta glowna) co o ile pamietam mialo kiedys miejsce - to wole kupic wzmaniacz i dopiero spokojnie grac.
Niemniej, chwilowo, przejsciowo mozna delikatnie na kompie pograc, tyle ze z nie ryzykowal bym tego jednak na dluzsza mete, czy zbyt mocno podkrecajac to i owo. :]
Co innego jak ktos albo ma pod takie zabawy zestaw odpowedni (karta dzwiekowa glosniki etc.), czy nie bawi sie w zbyt mocne przesterownia.

Bowel 

Piwa: 326/1
Wysłany: 2008-10-08, 13:49   

Odradzam podpinania do kompa bo nie ze sie psuje czy cos ale dzwiek jest duzo mniej wartosciowy lepoej odzalowac to 200 zl na sprawdzone piecyki ale takie jest tylko moje zdanie

ps. A co do gitary to podrzuce Ci ja w tym tygodniu mam do niej kabel i jakis futeral tez sie znajdzie.Struny nowki:) I sam zobaczysz co ona warta.
Postaw piwo

Mawgan 

Piwa: 899/31
Wysłany: 2008-10-08, 14:05   

Cho? to nie temat o podpinaniu wios?a do komputera, to i tak w gwoli ostrze?enia równie? ODRADZAM taki zabieg. Ja sobie tak zrypa?em kart? d?wi?kow? kiedy?.

Zem 

Piwa: 164/2
Wysłany: 2008-10-08, 16:06   

Je?li chodzi o to podpinanie do pc to nie ma takiej potrzeby wystarczy ?e masz np Stare radio albo nowe z dobrymi g?o?nikami i wej?ciem JACK = JACK lub ma?y JACK (kupujesz przej?ciówk? ) kupujesz wtedy kostk? za 100 z? lub mniej naprawd? w miar? dobr? podpinasz dodatkowo w wierzy masz EQ co wspomo?e to wszystko a najlepiej jak masz stare dobre wzmacniacze to jest najlepsze co mo?e by? mo?esz naprawd? stworzy? w domu co? dobrego do grania . Ja tak mia?em i by?o ekstra tylko nie mia?em kostki i brakowa?o mi PRZESTERU jednak zrobi?em jak ty i kupi?em gówno za 200 z? a teraz ?a?uje bo za 200 z? masz zajebist? kostk? i popylasz na gitarce jak marzenie .
Postaw piwo

Odpowiedz do tematu