forum.e-pilzno.com
Forum wielo tematyczne

?wiat muzyki - Piractwo / boty

Mawgan - 2008-09-27, 11:43

Brendan poruszy? bardzo ciekawy temat do dyskusji.

W zasadzie dyskusji mog?o by nie by? bo PIRACTWO JEST PRZEST?PSTWEM i tyle.
Realia wygl?daj? tak, ?e Ci co ?cigaj? i tak maj? na kompach mp3 nie legalne, a policjant policjantowi nagrywa filmy na dvd.

To wkrad?o si? tak g??boko w nasze zwyczaje, ?e ludzie na prawd? my?l? ?e to normalne i legalne.
Kolega (który ma kapele) ostatnio pyta? czy nie chc? linka do ?ci?gni?cia najnowszego albumy Metallicy odpowiedzia?em mu prosto: nie dzi?ki, jak Wy wydacie p?yt? b?d? j? wola? kupi? od Was ni? ?ci?gn?? z neta.
Pomy?leli?cie o tym?

To fakt ?e p?yty kosztuj? i nie b?dziemy mieli 5,000 p?yt CD z kapelami w domu, ale przez to moim zdaniem wyrabia si? SZACUNEK dla muzyki i odczuwa si? j? znacznie lepiej.
Bo teraz, gdy foldery s? wypchane tysi?cami mp3, a czego by?my sobie nie wymarzyli mo?emy sk?d? zassa? doprowadzi?o do tego ?e nie odczuwamy ju? tak jasnych ró?nic pomi?dzy tym co leci. Leci se z winampa i co?

iamhere - 2008-10-07, 22:08

hmm. napocilem sie tyle a post podpisany jako "go??"....
Mawgan - 2008-10-07, 22:09

Sonda to mo?e by? materia? youtube / teledyski promocyjne / coraz popularniejsze utwory promocyjne darmowe (w coraz wi?kszej ilo?ci) czy demówki.
iamhere - 2008-10-07, 22:12

a czy youtube jest legalne?? (pomijam kwestj? wykonawców amatorszczyków)
Zem - 2008-10-08, 16:15

Powiem wam ?e naprawd? cieszy jak na pó?ce masz kolekcje oryginalnych p?yt cd , ale poparzcie na to z drugiej strony . Rozumiem kupi? p?yt? naprawd? dobrego zespo?u bo oczekujesz czego? naprawd? dobrego . Ale je?eli nie by?e? na koncercie i nie s?ysza?e? danego zespo?u to nie jeste? skory od razu kupowa? ich p?yt? bo mo?e okaza? si? lip? . Swoj? drog? s? dema itp na stronach zespo?ów itd ale z regu?y wystawiany jest jeden najlepszy kawa?ek który w porównaniu z reszt? jest HITEM LATA . Nikt nie kupi p?yty dla jednego kawa?ka chyba ?e jest fanem Feela .
Mawgan - 2008-10-08, 16:27

Po to wykonawcy, czy producenci wydaj? kup? szmalu na reklam?, po to si? kr?ci teledyski promocyjne, demówki, czy darmowe utwory z p?yty, po to masz telewizj?. A co jest z podziemia, to prawie wszystko mo?na legalnie wcze?niej przes?ucha?. Tak jak kupuj? teraz p?yt? "Czes?aw ?piewa", gdzie sam autor wcze?niej zamie?ci? kup? materia?u z niej - jak si? chce to si? poszuka.

Takie t?umaczenie, ?e nie masz jak pos?ucha? wcze?niej czego? co chcesz kupi?, wi?c ostatecznie ?ci?gasz ca?? p?yt? nielegalnie i i tak nigdy wi?cej nie kupujesz p?yty oryginalnej jest bez sensu.

Co do youtuba to mog? odpowiedzie? - JEST LEGALNY.
Youtube to PRZESTRZE? podobnie jak przestrzeni? jest rynek w ka?dym mie?cie. To ?e kto? zamieszcza NIE LEGALNIE jaki? materia? jakiego? autora bez jego zgody, jest tak samo nie legalne, jak by? zrobi? seans filmowy na parkingu w swoim mie?cie. Na YouTube kup? wykonawców ma swoje profile gdzie zamieszcza legalnie w?asny materia? w?a?nie dzi?ki któremu mo?na pozna? nowo?ci i skusi? si? na ca?? p?yt?.

Co w tym jest nie jasnego?
Jak co? jest to ju? chyba tylko jedno to wszystko t?umaczy - fakt znieczulicy legalno?ci post?powania o jakim mówi?em.
To nie jest odpowiedzialno?? zbiorowa tylko indywidualna.
Jak na meczu kibicom si? wydaje, ?e jak jest zadyma to mog? sobie kogo? legalnie za przeproszeniem w ryja uderzy?, a niech tak zrobi? przed komisariatem policji.

Zreszt? po co dyskusja, jest prawo które wyznacza jakie? ramy post?powania, co ma nam u?atwi? ?ycie i regulowa? ekonomi?, gospodark?, prawa cz?owieka i chroni? lub zapobiega?. Abstrachuj?c od tego, ?e pewne przepisy mog? by? irracjonalne to chyba ochrona praw autorskich jest ok prawda?

rainbow - 2008-10-08, 16:31

Niestety w Polsce ju? si? tak przyj??o... ?e ?ci?ganie to jest normalna rzecz... (sama ?ci?gam ;p) Szkoda bo lepiej wygl?da stos oryginalnych p?yt ni? p?ytek podpisanych markerem za 40 gr.

Ciekawa jestem czy si? to kiedy? zmieni ?

iamhere - 2008-10-08, 20:50

„Nielegalno?? youtuba” = skrót my?lowy, dla mnie oczywisty, jak zamie?cisz relacje z imienin u cioci to nie zdejm? tego z wizji rzecz jasna,
?eby by?a ca?kowita jasno??, mój post nie mia? ma celu prezentacji mojego osobistego stanowiska w tej sprawie, jest jeno stwierdzeniem faktu o jej z?o?ono?ci i wskazaniem na czynniki, których si? nie zauwa?a (np. ?ci?ganie w celach poznawczych, ale jest wiele innych). Je?li dana kwestia ma by? jasna tylko dlatego ?e tako rzecze organ legislacyjny to po co te wszystkie dyskusje o karze ?mierci, aborcji i ruchu prawostronnym skoro s? tak pi?knie determinowane zza rz?dowych biurek.
Ale nie oto, zbieram p?yty od kilku dobrych lat i ró?nice miedzy dwoma formatami znam do?? dobrze, zaczynaj?c od jako?ci d?wi?ku, który deklasuje mp3 na ka?dym sprz?cie lepszym ni? pierdziawki z komputera, ko?cz?c na otoczce czysto emocjonalnej (ze szczytowaniem przy odpakowywaniu z folii i ogl?daniu ksi??eczki ?wie?o zdobytego ?upu w??cznie). Nie oszukujmy si?, folder w kompie nie ma swojej historii, nie b?dzie kojarzy? ci si? z ?a?eniem po komisach i sprawdzaniem jako?ci kr??ka przed zakupem (nie mówi?c o rogalu na twarzy kiedy uda?o ci si? dorwa? np. nieu?ywane the colour of spring talk talk za trzy dychy).
Kluczem jest równowaga; je?li dla kogo? muzyczne bossowstwo opiera si? na posiadaniu dyskografii Coltrane’a w 192kbps to przesy?am kondolencje z kwiatkami. Inaczej rzecz si? jawi w przypadku osób które za oryginalne p?yty mog? sprzeda? rodzin? i je?? ?wiat?o z lodówki przez miesi?c a mp3 to dla nich rodzaj ulotki, informacji. Oczywi?cie jedni i drudzy w my?l prawa s? przest?pcami, ale przepraszam bardzo, jako? nie mog? wrzuci? ich do jednego wora z napisem „be”.

kat - 2008-10-10, 15:08

jesli chodzi o mp3 - nie sciagam ;) chce pos?uchac muzyki to s?ucham jakiego? radia z www.miastomuzyki.pl b?d? jednego z dostepnych w winapmie albo s?ucham na youtube :)

jak dla mnie kupienie p?yty to co? wspania?ego :) ale nie zwyk?ego kr??ka CD dla mnie prawdziwy rarytas to kupi? WINYLA :) nic nie przebije przyjemnosci s?uchania winylów ;)

brendan - 2008-10-15, 21:18

Tym bardziej - mamy teraz itunes.com czy podobne strony, które oferuj? przes?uchanie fragmentów utworów ca?ej p?yty. Ka?dy empik oferuje darmowe stanowisko multimedialne z mo?liwo?ci? ods?uchania oferowanych p?yt i wydawnictw. Nie ma ju? usprawiedliwienia "bo nie wiem czy warto". YouTube - tylko ma?y procent filmów pochodzi z legalnego ?ród?a, reszta - albo DvdRipy, albo piosenki... ?al.

Ale wiecie co ? Dobrze, ?e zwracamy na to uwag? i ?e s? osoby, którym jeszcze zale?y nie tylko na 3 megabajtach na dysku, ale na ca?ej sztuce przekazanej w albumie.

iamhere - 2008-10-15, 21:44

hmm, jak s?ysz? o ods?uchiwaniu fragmentów utworów to mi staje taki obrazek przed oczami: dwóch kolesi wchodzi do muzycznego i mówi? do sprzedawcy "pu?? panie te p?yt? bo nie wiem co to"a potem jak pos?uchaj? przez minut?, mówi jeden "dobre biere to!" to taki przypadek przedstawiaj?cy nie mieszcz?cy si? w spektrum mojego rozumowania sposób poznawania muzyki. no nie wiem co moge powiedzie? o 30 sekundowym samplu utworu który by? mo?e w 2:34 zmieni metrum, aran?acj? i oka?e si? by? cod? dla ca?ej p?yty, no ale to moja prywatna i pewnie chorobotwórcza dywagacja....
asvalt - 2008-11-07, 12:44

Szkoda ze tak szybko skonczyla si? ta rozmowa .Niektórzy wiele mogli by si? z niej nauczy? .No có? szkoda :evil:
iamhere - 2008-12-12, 22:34

Szkoda, Asv, szkoda, tym bardziej ?e temat pojemny jak komoda Violi Villas za czasów ?wietno?ci...
Grigor - 2010-07-06, 09:33
Temat postu: Re: aRWJYKpetpeJZIGDZ
exiled2sask napisał/a:
tramadol =(( phentermine ingredients 3887 buyphentermine =PPP besked buy hjemmeside navn tramadol sfeu phentermine bwxp

ciekawe czy bot te? dostanie koszulk? za napisanie ilu?tam postów?

Szewcu - 2010-07-07, 18:41

niech poda adres, to sie mu wy?le ;]
Mawgan - 2010-07-11, 04:27

taaaa :) a na powa?nie to moderatorzy chyba zostan? oddelegowani : ) bo ja codziennie od d?ugiego czasu walcz? ze spamem po?wi?caj?c na to dziennie kup? czasu : ) Mo?e kto? ma ochot? pomóc ?

Koszulk? ch?tnie wy?l? botom, ale one s? ma?o rozmowne. : /
Raczej prowadz? monologi.

Grigor - 2010-07-13, 11:33

Je?li walczysz ze spamem r?cznie to jeste? na przegranej pozycji.
Boty nale?y z forum usun?? i zastosowa? captcha do rejestracji na forum.
Wtedy boty znikn?

Mawgan - 2010-07-19, 20:01

Problem jest taki, ?e boty pisz? posty jako niezarejestrowani u?ytkownicy (mimo zaznaczonej opcji ?e posty mog? pisa? tylko osoby zarejestrowane), st?d captcha przy rajestracji nie ma co dawa?, a przy pisaniu postów nie da si?.

My?l?, ?e wszyscy u?ytkownicy forum byli by wdzi?czni jakby? pomóg? konkretnie z tym problemem.

Z góry dzi?kuj?.

Grigor - 2010-07-28, 09:54

a konto go?cia jest wy??czone?
swego czasu stawia?em i bawi?em si? administracj? phpbb i tam by?a taka opcja

Mawgan - 2010-07-30, 13:08

Póki co dokona?em zmian w zabezpieczeniach.
Mam nadziej?, ?e sporo pomo?e.

godlo123 - 2014-01-27, 22:02

ja staram si? nie ?ci?ga? muzyki wol? p?yt? kupi? legalnie :)
IwanMajewski - 2017-08-18, 11:52

Uważam, że wykonawcy powinni sami zaproponować bardziej dostępne ceny, wtedy nikomu nie będzie się chciał piracić :P